Informace

Výrobci

Novinky

Slevy

Dodavatelé

Žádný dodavatel

Prohlédnuté produkty

PrestaShop

Mala náhrdelník přírodní kameny

00021

Nový produkt

Mala náhrdelník s přívěskem z přírodních kamenů jaspisu, červeného tyrkysu a amazonitu.

Délka 112 cm, průměr korálků 8 mm.

Více informací

790,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Náhrdelník Mála (sanskrtské slovo pro meditační věnec) neboli také Japa (což znamená recitovat) není jen hezký doplněk, ale především tradiční pomůcka k počítání manter při meditacích se společným cílem dosáhnout osvícení. Podobá se křesťanským růžencům, ale je používán zejména v buddhismu a hinduismu. 108 meditačních korálků přináší pozitivní sílu seberealizace a spokojenosti a pomáhají soustředit vaši pozornost na sebe sama a udržet mysl bez stresu a úzkosti. Málu používají jogíni a hledači duchovna po tisíce let, protože jim pomáhá udržet svou mysl soustředěnou a klidnou během meditace. Nosí ho na krku a kolem zápěstí, často je složen z drahých kamenů, které mají samy o sobě pozitivní energii.

Použití: při odříkávání mantry držte Málu v ruce a každý korálek otočte palcem a prostředníkem. Ukazováček nepoužívejte, představuje ego.  Pokud budete trpěliví a vlídní sami k sobě, naleznete vnitřní mír.

Energeticky nabít a očistit můžete Málu za pomocí tibetské misky, kdy vložíte náhrdelník dovnitř a mísu rozezníte nebo za pomoci slunečního nebo měsíčního svitu, kdy málu položíte do přímého světla.

Existuje mnoho vysvětlení, proč existuje 108 korálků. Číslo 108 má zvláštní náboženský význam v řadě hinduistických, buddhistických a jainských tradic.

  • 27 souhvězdí x 4 Padas (části) = 108
  • 12 zvěrokruhových domů x 9 planet = 108
  • Čakry jsou křižovatky energetických linek v těle a říká se, že jich v těle máme celkem 108.
  • Jsou názory, že existuje 108 pocitů, z nichž 36 souvisí s minulostí, 36 s přítomností a dalších 36 s budoucností
  • Sanskrtská abeceda má 54 písmenek v ženské i mužské verzi, tedy 108
  • Průměr Slunce je 108-násobek průměru Země. Vzdálenost od Slunce k Zemi je 108-násobkem průměru Slunce.

Použité kameny na náhrdelníku:

Červený tyrkys: jedná se o očistný a ochranný kámen, který obnovuje rovnováhu v těle a vylaďuje čakry. Rezonuje hlavně s krční čakrou - je vhodný při nemocech krku a dýchacích cest, reguluje kyselost v těle. Posiluje zrak a uvolňuje křeče, snižuje bolesti hlavy, migrény, horečku. Pomáhá při pocitech strachu a stresu, přináší rovnováhu a klidnou mysl. Zlepšuje komunikaci ve všech směrech a podporuje kreativitu, harmonizuje meridiány.

Amazonit - kámen odvahy a pravdy: navozuje rovnováhu, pocit bezpečí, klid duše a a používá se k hledání vlastního já a nastavení svých hranic. Harmonizuje srdeční čakru a čakru hrdla. Stimuluje imunitní systém a pomáhá léčit poruchy pokožky a ledvin. Je velmi silným talismanem prosperity a je spjat s elementem vody, přináší klidnou sílu, regenereraci a znozrození.

Jaspis - kámen síly, vitality a vytrvalosti. Odstraňuje negativitu, snižuje stres a uklidňuje mysl, vyhání pocit viny a navozuje pocit bezpečí a sebedůvěry. Pomáhá dosílit rovnováhy a koncentrace, je spjatý s kořenovu čakrou.


Symbol na přívěsku náhrdelníku znamená: "Modlete se za úspěch, staňte se součástí říše Budhy".

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Mala náhrdelník přírodní kameny

Mala náhrdelník přírodní kameny

Mala náhrdelník s přívěskem z přírodních kamenů jaspisu, červeného tyrkysu a amazonitu.

Délka 112 cm, průměr korálků 8 mm.